Je to metóda, pri ktorej sa odstraňujú z tela usadeniny, ktoré sa nahromadili v tkanivách, napr. z potravín, liekov, a pod. a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť.

Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele. Táto masáž je uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling – zjemňuje a hydratuje pokožku.

Vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka)nestíhajú vylučovať toxíny z tela a to sa prejavuje príznakmi ako senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa imunita, to vyvoláva moderné autoimunitné choroby ako chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby…

Klasická medicína tieto prejavy potláča liekmi, čo príznaky zmierni, ale keďže sa tým zabraňuje prirodzenému vylučovaniu jedov, organizmus hromadí toxíny v zásobníkoch, ktoré následne postihujú jednotlivé orgány a lymfatický  systém – a to spôsobuje závažné choroby.