Je vhodná pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresu organizmu.

Je to veľmi uvoľňujúca masáž. Má veľký profylaktický účinok. Pomocou masáže sa prenáša prekrvenie z kože do stredu svalu, rozprúdi sa krv a spriechodnia sa meridiány, čo pozitívne vplýva na celý organizmus. Trpiaci bolesťami chrbta z namáhavej práce, nesprávneho držania tela, sedavého zamestnania či iných príčin nachádzajú v pravidelných masážach veľkú úľavu.

 

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch. Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) často krát spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu. Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela čo spôsobuje bolesť. Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denno denne pôsobí na každého z nás. Klasická masáž je veľmi príjemná a patrí k najefektívnejším masážam.

Klasická masáž Vám môže pomôcť pri:

  1. 1. Stuhnuté svalstvo od sedavého zamestnania a pod.
  2. 2. Ochoreniach pohybového systému, stavoch po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch (natrhnutie šliach, kĺbových puzdier ).
  3. 3. Ochoreniach nervového systému ( hemiparézy, hemiplégie, paraplégie).
  4. 4. Ochoreniach tráviaceho systému (zápcha, obezita, poruchy metabolizmu).
  5. 5. Stavoch dlhodobého znehybnenia, svalová únava(svalovica), rekonvalescencia(doliečenie).