Shiatsu – japonská tlaková masáž

  Trpíte bolesťami chrbtice, kĺbov, stuhnutím šije, svalov  alebo ste unavený, zaťažení stresom a túžite to zmeniť?

Energetické bloky, ktoré väčšinou pociťujeme ako bolesť, sa dajú pomocou Shiatsu uvoľniť. Dané miesto sa "prečistí" za pomoci tlaku a dotyku, čím sa uvoľní cesta plynulému toku energie.
V praxi teda Shiatsu uvoľňuje stres a nežiaduce napätie v tele, zmierňuje fyzické bolesti, únavu a zároveň dodáva energiu do oblastí, kde jej je nedostatok.

Shiatsu pracuje na meridianoch (energetických dráhach) pomocou tlaku a dotyku ruk, prípadne prstov, lakťov, kolien alebo využíva sa aj strečing, čím uvádza tok energie do pohybu. Energia sa môže dostať do postihnutej oblasti a obnoviť jej správnu funkciu. Shiatsu masážou sa harmonizuje plynulý tok energie v tele, posilňuje myseľ a imunitný systém a tak podporuje samoliečebné a regeneračné procesy v tele, aj duši. Cieľom Shiatsu je uvedenie tela do energetickej rovnováhy, čiže zharmonizovanie.

Masáž prebieha na mäkkej podložke (futon, žinienka) na zemi, bez použitia masážneho oleja. Klient je oblečený vo voľnom odeve. Pred procedúrou nie je dobré veľa jesť ani piť.

Reakcie po masáži sú individuálne, ale bezprostredne to býva pocit pohody, úľavy a oddychu. Pomáha stabilizovať podráždenosť, úzkostné stavy, nespavosť, stres, podporuje odstránenie únavy, zvýšenie obranyschopnosti tela a posilnenie funkcií vnútorných orgánov. Niekto pocíti priamo príliv energie a následne prísun vitality. Počas celej procedúry je veľmi dôležité, aby masírovaný ležal pohodlne a súčasne sa psychicky uvoľnil.