Baby masáž

Umenie masírovať bábätká pretrváva v mnohých krajinách sveta už stáročia. Dotyky nás sprevádzajú od počatia, cez narodenie, počas celého života a sú pre nás veľmi dôležité. Každé dieťatko je prirodzene masírované už v mamkinom brušku pôsobením plodovej vody, vnútorných orgánov, pôsobením pohybov chôdze... Ak príde dieťatko na svet, masážou mu pripomenieme toto nádherné obdobie. ZÁKLADOM MASÁŽE JE DOTYK.

 

METÓDA BABY MASÁŽE- masáž detí a kojencov je natoľko univerzálna, že ju môžeme používať ako u zdravých, tak pri handicapovaných deťoch, bábätkách i starších deťoch, dokonca aj u dospelých. Dotyk vytvára podstatne dôležitý základ pre dôveru, sebavedomie a schopnosť cítiť sa dobre v sebe samom a vo svete. Koža je jedným z primárnych orgánov dieťaťa, preto je potreba kontaktu u malých detí vyvinutá rovnako silno, ako potreba jesť a piť. Pomocou dotyku zažíva dieťa seba a svoj svet.

 

V BABY masáži však ide predovšetkým o stimuláciu celého organizmu, než o cielenú terapiu.             Pri masáži dochádza k výrazne lepšiemu prekrveniu reflexných zón a tým aj príslušných častí tela, ktoré sú s danými reflexnými zónami spojené. Masáž aktivuje metabolizmus, prekrvuje organizmus dieťatka.